۲ ایستگاه سوخت سی.ان.جی به سازمان اتوبوسرانی انزلی واگذار شد
1394/09/14

اعضای شورای شهر انزلی به اتفاق آرا با واگذاری دو ایستگاه سوخت سی.ان.جی به سازمان اتوبوسرانی این شهر موافقت کردند.


 در پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی که شامگاه یکشنبه و با غیبت سه عضو این شورا برگزار شد، اعضای حاضر درجلسه به اتفاق آراء با واگذاری دو ایستگاه سوخت رسانی سی. ان. جی به سازمان اتوبوسرانی این شهر موافقت کردند.

در ابتدای جلسه رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به اینکه سیاست دولت واگذاری سازمان های تابعه شهرداری به بخش خصوصی است اظهار کرد: درخصوص واگذاری اتوبوس ها به بخش خصوصی تاکیدات زیادی وجود داشته تا جایی که حتی وزارت کشور هم سهم خود را درخصوص پرداختی شهرداری ها حذف کرده است.

محمدرضا بدیعی فر با بیان اینکه مطابق اعلام وزارت کشور، سهم کمک های ماهیانه به اتوبوسرانی قطع و واگذاری آن به بخش خصوصی قوت پیدا کرده است افزود: باتوجه به تغییر مدیریت در سازمان اتوبوسرانی انزلی و همچنین تحقق نیافتن واگذاری این سازمان به بخش خصوصی، مقرر شد که براساس درخواست سازمان اتوبوسرانی درخصوص واگذاری دو جایگاه  سی. ان. جی به این سازمان تصمیم گیری شود.

وی ایجاد منبع درآمد و کاهش بار مالی شهرداری را از اهم موضوعات شهری برشمرد و بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی می تواند با استفاده از محل درآمد های این جایگاه ها درخصوص برطرف کردن هزینه های جانبی اتوبوس ها و همچنین کاهش بار مالی شهرداری، گام موثری بردارد.

بدهی ۱۵۰میلیون تومانی سازمان اتوبوسرانی انزلی به ایران خودرو

معاون شهردار انزلی نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه بحث واگذاری این دو ایستگاه به بخش خصوصی درکارگروه شهرداری مطرح شده بود اظهارکرد: با توجه به توانایی اداره این دو ایستگاه در یکی از سازمان های شهرداری، علاوه بر بازگشت درآمد  این دو ایستگاه به سازمان متولی، از بار مالی شهرداری نیز کاسته می شود.

موسی فکور با تاکید بر اینکه تلاش شهرداری در صدد تامین هزینه زیر مجموعه های تابعه این سازمان است افزود: عمده کسری بودجه شهرداری از ناحیه ارزش افزوده ای است که باید به شهرداری پرداخت می شد که البته امیدواریم با تصویب شورای شهر در خصوص برنامه های تشویقی برای پرداخت عوارض، بتوان این کمبودها را جبران کرد.

وی استفاده از توانمندی سازمان شهرداری را همراه با تغییر رویکرد و نگرش دولتی از الزامات رسیدن به مرحله بهره وری دانست و گفت: نگاه شهرداری، برخودگردان کردن این سازمان بوده و درآمدهای مختلف اتوبوسرانی از جمله تبلیغات روی اتوبوس ها، تابلوهای تبلیغاتی کیوسک ها باعث کسب درآمد و تامین بخشی از هزینه های این سازمان و به تبع آن کاهش هزینه های شهرداری خواهد بود.

در ادامه جلسه مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی نیز با تاکید بر اینکه این سازمان درحال حاضر با یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون تومان بدهی روبرو بوده که روزبه روز درحال افزایش است اظهار کرد: ناوگان اتوبوسرانی انزلی درحال حاضر ۲۷ دستگاه اتوبوس دارد که به تازگی دو دستگاه گاز سوز آن نیز راه اندازی و به ناوگان حمل ونقل اضافه شده است.

حمید شاد به تعمیر و راه اندازی دودستگاه اتوبوس اسقاطی توسط پرسنل تعمیرکار اتوبوسرانی اشاره و تصریح کرد: این اتوبوس ها با هزینه ای بالغ بر ۱۵میلیون تومان بازسازی شده اند که متوسط هزینه بازسازی آن در کشورحدود ۳۰ میلیون تومان است.