گفتگوی مدیرعامل سازمان با همشهری
1394/11/07

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری انزلی در گفت‌و‌گو با همشهری اظهار می‌کند: تعداد اتوبوس‌های شرکت واحد در انزلی کم نیست، اما فرسودگی آن‌ها سبب می‌شود تا کارآیی لازم را نداشته باشند.


«حمید شاد» می‌افزاید: برای یک اتوبوس ۷ تا ۱۰ سال عمر مفید در نظر گرفته می‌شود، اما در ناوگان اتوبوسرانی انزلی اتوبوس‌هایی با عمر ۲۰ سال مشغول فعالیت هستند. مدت‌هاست برای نوسازی ناوگان در تلاش هستیم، اما به علت شرایط اقتصادی کشور این موضوع در بهترین شرایط به حدود ۲ سال زمان نیاز دارد. البته بازسازی اتوبوس‌های فرسوده را آغاز کرده‌ایم؛ در کنار این بازسازی با حمایت‌های شهرداری درصدد خرید ۵ دستگاه اتوبوس و مینی‌باس با پلاک منطقه آزاد انزلی هستیم که تا پایان سال‌جاری به ناوگان افزوده می‌شود.
وی در ادامه به تعمیر و بازسازی اتوبوس‌ها اشاره می‌کند و یادآور می‌شود: ۱۰ دستگاه اتوبوس بنا به دلایلی چون نداشتن بیمه، نداشتن لاستیک و نیاز به تعمیرات متوقف و از رده خارج شده‌اند؛ از این تعداد ۵ دستگاه بازسازی شده‌اند. ‌اکنون با حمایت مالی شهرداری همه اتوبوس‌ها بیمه هستند. همچنین به هر اتوبوس بخش خصوصی ماهانه ۷۰۰ هزار تومان در قالب کمک هزینه لاستیک، بیمه و تعمیرات از سوی شهرداری پرداخت می‌شود.
شاد در ادامه اعلام می‌کند: انبار ۲۰۰‌متری سازمان اتوبوسرانی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان تجهیز شده است. ساختمان اداری سازمان اتوبوسرانی انزلی در طالب آباد با مساحت ۴۰۰ مترمربع دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.