انتقال ایستگاه اتوبوس از میدان اصلی
1394/11/08

توقف اتوبوس‌ها در میدان امام خمینی (ره) که میدان اصلی شهر انزلی محسوب می‌شود یکی از مسائلی است که نیازمند توجه است.


حمید شاد ,مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی بندرانزلی  در این باره می‌گوید: انتقال این ایستگاه از میدان اصلی شهر در برنامه کاری سازمان اتوبوسرانی قرار دارد؛ در این راستا چند طرح از سوی مشاور ارائه شده و در دست بررسی است. وی در ادامه از تجهیز ۶ ایستگاه اتوبوس در آینده خبر می‌دهد و اظهار می‌کند: این موضوع ‌اکنون در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی انزلی درباره ساماندهی تبلیغات اتوبوس ها نیز می‌گوید: تا پیش از این تعامل مناسبی برای طراحی تبلیغات از سوی پیمانکاران با سازمان اتوبوسرانی وجود نداشت. در نظر داریم تا سازمان مستقیما در این حوزه وارد عمل شود. نکته دیگر این‌که اتوبوسرانی انزلی از انجام تبلیغاتی با موضوعاتی نظیر حقوق شهروندی و حفظ محیط‌زیست از سوی کانون‌ها، گروه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد استقبال می‌کند و در قبال آن هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. استفاده از کارت الکترونیک به جای بلیت موضوع دیگری است که شاد به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: با 2 بانک شهر و انصار برای تحقق این طرح گفت‌وگوهایی را در پیش گرفته‌ایم. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی انزلی در پایان اظهار می‌کند: اتوبوسرانی انزلی دارای ۳۷ دستگاه اتوبوس است که ۱۱ دستگاه آن متعلق به بخش خصوصی و مابقی دولتی هستند. ۷ دستگاه مینی‌بوس نیز در این سازمان مشغول فعالیت است.
 امیدوارم با همکاری و حمایت شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونت عمرانی استانداری و هیات مدیره اتوبوسرانی انزلی تا پایان ۳ ماه نخست سال آینده، شاهد اتفاقات خوبی در اتوبوسرانی انزلی باشیم.